В м. Сєвєродонецьк на Луганщині викрита схема підкупу виборців на користь кандидата в Президенти Петра Порошенка, включно з принципом розподілу коштів від очільника штабу до рядових агітаторів.  

Про це повідомляє громадянська мережа ОПОРА з посиланням на мешканця Сєвєродонецька, який працював у першому турі виборів в якості агітатора та спостерігача на дільничній виборчій комісії № 441172 (106 територіальний виборчий округ з центром у Сєвєродонецьку).

5 квітня до ОПОРИ звернувся мешканець міста Віталій Васильєв. Він надав докази отримання коштів за свою агітаційну діяльність та роботу спостерігача – фотокопії угод про провадження волонтерської діяльності з Громадською організацією «Солідарність» (в особі Воронкова Андрія Володимировича), копії журналів  перевірки агітаторів, анкет, контрольних листів перевірки, посвідчення спостерігача тощо.

Також громадянин наголосив, що штаб Петра Порошенка змушував його розповсюджувати агітаційну продукцію без вихідних даних. Віталій Васильєв заявив, що агітатор отримував 200 гривень на день та додатково 10 гривень за заповнену анкету прихильника Петра Порошенка в агітаційному наметі. Також він розкрив схему розподілу коштів по всій вертикалі.

Причиною звернення до ОПОРИ стала заборгованість штабу Петра Порошенка за роботу агітатора та спостерігача (2800 гривень за  роботу агітатором, 2640 гривень за зібрані анкети та 1000 гривень за роботу спостерігачем).  Всі надані громадянином Васильєвим матеріали передані до Національної поліції, яка здійснює їх перевірку.