8 лютого у Вінниці відбувся форум «Громадська ініціатива Вінниччини: #Команда_Порошенка» – «МИ РАЗОМ!: 21 рік» – 1998-2019», під час якого представники влади та громадськості виступали на підтримку кандидата у Президенти Петра Порошенка перед чиновниками.

Про це повідомляє ОПОРА.

Серед учасників заходу були народний депутат України Григорій Заболотний, голова Вінницької облдержадміністрації Валерій Коровій і його заступники Андрій Гижко та Олександр Крученюк, вінницький міський голова Сергій Моргунов, керівники департаментів Вінницької ОДА, керівники вищих навчальних закладів та лікарень, представники громадських організацій та громадські активісти. Дехто з них розповідав про те, чому робить свій вибір на користь Петра Порошенка.

Голова Вінницької ОДА Валерій Коровій пригадував 1996 рік та приватизацію Вінницької кондитерської фабрики, після якої «підприємство стало одним з найбільш престижних», нагадав про підтримку вступу в НАТО та про важливість надання Томосу .

Лідер обласної організації Блок Петра Порошенко «Солідарність» Андрій Гижко (перший заступник голови ОДА) розповів про членів команди партії БПП, які стали очільниками об’єднаних громад, перемігши на виборах з рекордною кількістю голосів.

ОПОРА нагадує, що участь у передвиборній агітації забороняється органам виконавчої влади, органам влади Автономної Республіки Крим та органам місцевого самоврядування, правоохоронним органам і судам, їх посадовим і службовим особам у робочий час (крім випадків, коли відповідна особа є кандидатом на пост Президента України). У разі недотримання зазначеної вимоги такі дії можуть містити ознаки адміністративного правопорушення передбаченого ст. 212-10 КУпАП (Здійснення передвиборної агітації особою, участь якої у передвиборній агітації заборонена законом).

Також пункт 4 частини 4 статті 3 Закону України «Про вибори Президента України» передбачає рівне та неупереджене ставлення органів державної влади, органів влади Автономної Республіки Крим та органів місцевого самоврядування, їх службових та посадових осіб до кандидатів на пост Президента України.

Наприкінці заходу представники низки громадських організацій підписали Меморандум про публічну підтримку і приєднання до всеукраїнської ініціативи «Команда Порошенка».

Також учасники заходу могли приєднатися до «Команди Порошенка», підписавши «Особисте зобов’язання», у якому потрібно було вказати конфіденційну інформацію: паспортні дані, адреса, номертелефону та підтримка зусиль Петра Порошенка.

Радниця з юридичних питань Громадянської мережі ОПОРА Тетяна Юзвяк вважає, що при зборі такого великого обсягу персональних даних у осіб мала би бути відібрана згода на отримання персональних даних. Також вона зазначає, що Законом України «Про захист персональних даних» не визначено форму надання згоди на обробку персональних даних. Це може бути окремий документ, який підписує особа, підпис у відповідній графі в анкеті, або це може бути будь-яка інша форма, яка дасть змогу зробити висновок про її надання. В будь-якому випадку мають бути докази  того, що особа дійсно добровільно надавала таку згоду, а також що перед цим їй було надано інформацію про мету збору персональних даних, їх володільця, розпорядника, дії які вони можуть вчиняти щодо таких даних, а також строк обробки даних. В протилежному випадку можуть бути підстави стверджувати про порушення законодавства про захист персональних даних.

Також під час заходу всі бажаючі могли взяти на столі календарі з фотографією родини Петра Порошенка та написом «Команда Порошенка». Ці календарі були без вихідних даних.

Відповідно до частини 3 статті 59 Закону України «Про вибори Президента України»: «Друковані матеріали передвиборної агітації повинні містити відомості про установу, що здійснила друк, або вказівку, що друк здійснено з використанням обладнання відповідно кандидата на пост Президента України або партії, яка висунула кандидата на пост Президента України, їх тираж, інформацію про осіб, відповідальних за випуск, та замовника відповідних матеріалів».