Окружна виборча комісія  №11 (м. Вінниця) визнала дійсними бюлетені, які були без печаток ДВК, що надійшли з приміського смт Стрижавка. У більшості цих бюлетенів позначка стояла навпроти прізвища Петра Порошенка.

Про це повідомляє громадський рух ЧЕСНО.

Під час перерахунку виявили, що 695 бюлетенів не мали печаток дільничної виборчої комісії. На голосування поставили питання щодо визнання бюлетенів без печаток недійсними, але воно не набрало необхідної кількості голосів. Тому комісія автоматично визнала ці бюлетені дійсними.

Причому, довірена особа кандидата в Президенти Петра Порошенка Ігор Приленський наголошував, що неважливо, що печатку поставили не на самому бюлетені, як передбачає закон, а на відривному контрольному талоні, і наполягав, аби ці бюлетені врахували.

Юрист Андрій Нечипоренко пояснив, що згідно зі ст.71 Закону України «Про вибори Президента України» бюлетень без печатки ДВК повинен визнаватися недійсним.

Керівник ГУ Національної Поліції у Вінницькій області Юрій Педос повідомив, що відкрито кримінальне провадження за фактом службової недбалості.

«Такі дії кваліфікують за ч.1 ст.367 ККУ (службова недбалість). Такий злочин карається штрафом від 250 до 500 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, або виправними роботами строком до двох років, або обмеженням волі строком до трьох років», – наголосив він.