Представники ОПОРИ вчергове виявили у Кропивницькому агітаційні матеріали без вихідних даних на користь Петра Порошенка. На білборді на користь Порошенка наявні елемент державної символіки. За цими фактами представники ОПОРИ написали заяви в поліцію, а також звернулися в Держпродспоживслужбу в Кіровоградській області.

Про це й йдеться в заяві активістів.

14 лютого представники ОПОРИ зафіксували білборд кандидата у Президенти Петра Порошенка на виїзді з Кропивницького без вихідних даних.

Використання  елементів державної символіки є порушенням ч. 1 ст. 8 Закону України «Про рекламу», який забороняє використовувати  або імітувати зображення Державного Герба України на рекламній продукції. Відповідно до ч. 2 ст. 27 Закону України «Про рекламу» відповідальність за порушення законодавства про рекламу несуть рекламодавці, винні у замовленні розповсюдження реклами, забороненої законом; у недотриманні встановлених законом вимог щодо змісту реклами, а також виробники реклами, винні у порушенні прав третіх осіб при виготовленні реклами. Згідно з цією ж статтею за порушення законодавства про рекламу можуть бути накладені штрафні санкції у п’ятикратному розмірі вартості розповсюдження або виготовленої реклами.

У своєму зверненні до Держпродспоживслужби ОПОРА просить розглянути заяву по суті, вирішити питання щодо припинення порушення прав споживачів у сфері реклами та прийняти рішення про зупинення розповсюдження подібної  реклами на території Кропивницького.

«Представники ОПОРИ вже фіксували зовнішню рекламу та розповсюдження друкованої реклами без вихідних даних низки кандидатів у Президенти. Відсутність інформації про замовника реклами, відповідального за друк може свідчити про непрозоре фінансування. Ми закликаємо кандидатів у Президенти України та їхні команди дотримуватись вимог діючого законодавства», — наголосила координаторка спостереження ОПОРИ за виборами у Кіровоградській області Зоя Лебідь. Розміщення агітації без вихідних даних може суперечити ч. 3 ст. 59 Закону України «Про вибори Президента України»: «Друковані матеріали передвиборної агітації повинні містити відомості про установу, що здійснила друк, або вказівку, що друк здійснено з використанням обладнання відповідно кандидата на пост Президента України або партії, яка висунула кандидата на пост Президента України, їх тираж, інформацію про осіб, відповідальних за випуск, та замовника відповідних матеріалів».