Представникам ОПОРИ стало відомо про проведення у всіх регіонах опитування виборців за ініціативами громадської організації “Інститут розвитку і сприяння демократії”. Як встановлено спостерігачами, в організації опитування беруть участь місцеві осередки політичної партії “Блок Петра Порошенка “Солідарність”.

Про це ОПОРА повідомила на своєму офіційному сайті.

Опитування не містить вибірки дослідження, а діяльність інтерв’юерів прив’язана до постійних виборчих дільниць і проводиться за місцем проживання виборців. Під час опитування організатори вивчають ставлення виборців до політики та програмних засад чинного Президента України, виявляють прихильників цього потенційного кандидата. Робота із виборцями передбачає збір широкого переліку їхніх персональних даних, включаючи прізвище, ім’я, по батькові, адресу проживання і телефон.

Для проведення опитування залучаються громадяни, які проходять спеціальне навчання і підписують особисте зобов’язання. Положення особистого зобов’язання передбачають обов’язок уникати дій із дискредитації Петра Порошенка, не займатися підкупом виборців і не працювати членами виборчих комісій. 

Зустрічі відбуваються на базі обласного центру перепідготовки і підвищення кваліфікації працівників державної влади (вул. Шевченка, 64). Там проводилася реєстрація громадян, які хочуть долучитись до проведення соціологічного дослідження.

У тих, хто прийшов на установчу зустріч, брали копію паспорта, фотографували, пояснюючи, що це необхідно для звіту, та давали заповнити «Анкету однодумця», вказавши там персональні дані. До пакету документів входять бланки анкет, інструкція для проведення соціологічного опитування та звіт про обхід мешканців. Анкета складається з 11 пунктів, серед яких, зокрема, є питання про ставлення опитуваного до Петра Порошенка, яке треба оцінити за 5-бальною шкалою. Розмір виплати агітаторам грошової суми становить – 1000 гривень за опитування 50-70 виборців.