Громадської організації “ОПОРА” вдалося зафіксувати підготовчий етап подібних опитувань. У Хмельницькому університеті управління та права протягом декількох днів проводили інструктаж для волонтерів, які виявили бажання проводити опитування щодо “ставлення до ситуації в Україні”.

Представники “ОПОРИ” повідомляють, що “на справу” відправляють бюджетників з університетів і бібліотек.

Навчання для осіб, які в подальшому будуть проводити соціологічне опитування, відбувалися 12-14 січня о 10:00, 12:00, 14:00 в актовому залі Хмельницького університету управління та права. Крім того, 11 січня в робочий час працівників бюджетних установ (Хмельницького університету управління та права, Хмельницької обласної бібліотеки для юнацтва, Хмельницької обласної універсальної наукової бібліотеки та інших) інформували про зазначене соцопитування.

Кожен учасник інструктажу отримав спеціальну брошуру із зазначенням назви організації, яка проводить опитування – “Інститут розвитку і сприяння демократії”.

Згідно з даними реєстру Мін’юсту, подібна організація була створена зовсім недавно – на початку грудня минулого року. Серед її засновників значаться двоє молодих киян – Юрій Гойда і Іван Добровольський. Телефон інституту, вказаний в реєстрі, виявився недійсним, при цьому імена молодих хлопців-засновників збігаються з користувачами Facebook, у яких зазначено досвід роботи з БПП.

Підтверджують причетність президентської команди до опитування та анкети. Кожному волонтеру видали бланки “особистого зобов’язання” з маркуванням “Команда Порошенко”.

Виходячи з тексту інструктажу і анкетування перед волонтерами стоїть завдання виявити шанувальників Петра Олексійовича і надалі підтримувати з ними зв’язок. Заповнювати анкети має право тільки сам волонтер, а з особистих даних у людей просять домашню адресу і контактний телефон. Слід додати, що для реєстрації учасників «соцопитування» використовуються аудиторії ХУУПу, а саме фотографування учасників та збір анкет відбувається в аудиторії 101 з написом на дверях «Магістратура спеціальності «Державна служба».