У розпорядженні проекту «Карусель-2019» опинилися дані з Київського міського виборчого штабу чинного президента Петра Порошенка – прізвища куратора, керівників відділів та їх схема роботи

Про це йдеться в статті «ЕКСКЛЮЗИВ: ВИКРИТО УСЮ КИЇВСЬКУ МЕРЕЖУ ПОРОШЕНКА Структура, штатний розпис, адреси штабів, імена та деталі про тих, хто купує виборців у столиці», в якій показана структура центрального міського штабу Порошенка та окружні структури.

Куратором столичного штабу Петра Порошенка є скандальний забудовник Вадим Столар. Безпосереднім очільником Київського міського виборчого штабу (КМВШ), що по штатному розпису складається з 32-х осіб, є депутат Київради від БПП Андрій Андрєєв. Він зараз має посаду в.о. директора КП «Київблагоустрій» та є відповідальним за демонтажі “неправильних” МАФів. Користується підтримкою одного з найближчих соратників чинного мера Віталія Кличка, нардепа Дмитра Білоцерківця. Також йому довіряє Вадим Столар.

Секретарем КМВШ є Іванна Сокольнікова – помічниця депутата Київради Андрєєва, яка також є співзасновницею його Фонду. На парламентських виборах 2012р. була спостерігачем кандидата від Партії регіонів Олексія Куща (округ №221, Печерський район). Сокольнікова разом зі своїм шефом займають кабінет на 6 поверсі будівлі за адресою: вул. Спортивна, 3в. За цією адресою знаходиться КВМШ.

ПОЛЬОВА СТРУКТУРА.

Наступним у нас є відділ польової структури. Сидить він 7-му поверсі в кабінетах № 702 та 703. Керівником відділу є Олександр Григор’єв. Він – теж людина Андрєєва. Зокрема, до 2016 року Григор’єв був керівником ГО «Спортивний клуб «Сагайдачний», де співзасновниками є помічники Андрєєва: вже згадана вище Сокольнікова та Антон Опришко – керівник польової «кухні» на 213 окрузі. Також голова польовиків Києва є засновником ТОВ «МГО МАТ Консалтинг», керівником якого є Андрій Горбуленко – начштабу №221 Києва.

Перша заступниця Григор’єва Дар’я Леусенко – теж має значний досвід у виборчих процесах. З публічних даних: була спостерігачем від Партії зелених України на парламентських виборах 2012 року.

Чимало в столичній штабній структурі опинилося людей без особливого досвіду роботи. Яскравий приклад, менеджер по організаційним питанням відділу В’ячеслав Дзюба – випускник Харківського Національного університету ім. Н.В. Казаріна, який до цього марно намагався пристроїтися на державну службу в міністерство соцполітики та Мінюст. Секретар відділу польової структури Анастасія Осика до того працювала економістом в «Укрсіббанку».

А от куратор групи операціоністів (уявіть – цілий відділ систематизує дані для підготовки до підкупу) Вероніка Кащеєва, так би мовити, з «сім’ї». Разом з родичкою Столара Людмилою Костенко вона є засновницею ГО «Центр розвитку міста Києва». Загалом з чотирьох операціоністок – Олени Гришенко (Кулянкової), Вікторії Крижановської, Ольги Танцюри (студентка Академії адвокатури України) та Інни Макан – лише перша не є членом сумнозвісної «гошки» столарівців.

НАВЧАЛЬНИЙ ЦЕНТР.

Є в штабі і власний навчальний центр, ним керує Анна Бандурка (Деніс) – дуже цікава особа. Почнемо здалеку – з її діда Олександра Марковича Бандурка – нардепа 1-4 скликань, генерала, екс-ректора Харківської академії внутрішніх справ. Його неодноразово пов’язували з корупційними та бандитськими оборудками.

Його онучка стала помічником-консультантом нині покійної нардепа-«регіоналки» Ірини Бережної у 7 скликанні Верховної Ради. Також встигла попрацювати заступником завідувача кафедри соціології та соціальної роботи МАУП А також вийшла заміж за Олександра Деніса, який зараз є заступником директора департаменту суспільних комунікацій КМДА.

ВІДДІЛ АГІТАЦІЇ.

Одним з найбільш цікавим за кадровим складом є відділ агітації  і VIP Агітаторів, який сидить на 7-му поверсі в кабінеті № 705, і який «запалили» журналісти програми «Гроші» (“1+1”) в своєму сюжеті. Журналістка зуміла6 як буцімто агітатор, поговорити з керівником цього відділу Андрієм Фіщуком, який також “в миру” є керівником директора департаменту міського благоустрою КМДА і фактично є колегою по «кришуванню» МАФів разом з головою міськштабу Андрєєвим. Дуже близький до Білоцерківця. На довиборах до ВР 2013р. Фіщук був довіреною особою Білоцерковця. Деякі інтернет-видання стверджують, що крісло директора Департаменту благоустрою Андрій Фіщук пророкували ще до того, як його попередник – Дмитро Білоцерківець став нардепом.

Логістом у київському штабі Порошенка працює Денис Задорожний, земляк Фіщука – з Донецька. Також з Донецьку орговик Валерій Фуйор, який також є досить відомим журналістом. До речі, у своїх матеріалах він неодноразово критикував Порошенка, на перемогу якого тепер працює. «Суди перепідпорядковані й працюють на Банкову. Петро Олексійович в одній особі президент, прем’єр, генпрокурор, голова МЗС. Через широку спину Порошенка нахабно посміхається Леонід Кучма», – писав він. Щоправда, зараз концепція змінилася – тепер він критикує Зеленського.

Ще один представник окупованої частини Донбасу – “орговик” з Горлівки Олексій Косов, який, до речі, є засновником ГО «Молодий рух Донеччини». Керівником цієї «гошки» є ніхто інший як Фіщук. Також Косов є помічником народного депутата Тараса Юрика з БПП, а раніше працював у Олега Барни. Ще один орговик Антон Дудченко (теж, як не дивно, з Донбасу), який колись засновував ГО «Донецька обласна молодіжна організація ВМГО «Батьківщина Молода».

Наступний орговик – Андрій Мостовой. Він – власник ТОВ «Смокінг», яка займається різними івентами. Раніше ж він був головним спеціалістом Департаменту міського благоустрою КМДА і підлеглим Фіщука.

З Фіщуком пов’язаний ще один працівник цього відділу – Дмитро Єрмолович. Разом зі своїм безпосереднім начальником вони були співзасновниками ГО «Інститут розвитку громадянського суспільства». До того ж Єрмолович у 7 скликанні був помічником-консультантом нардепа Володимира Куренного.

Мало інформації про ще одного працівника оргвідділу Олександра Батрака. Відомо, що у 2014 році він був кандидатом у народні депутати від партії «Єдина країна» (№24 у списку), але цей похід в політику був приречений на невдачу.

Системним адміністратором штабу є Костянтин Андрійчук, а спеціалістом з обліку і баз даних є Вадим Січкаренко з Миколаївщини. У 2012 році він був спостерігачем від «Нашої України»  на скандально відомому окрузі №132, де вибори тоді так і не визнали такими, що відбулися. У 2013 році він вже був на перевиборах на цьому окрузі в якості спостерігача від Комітету виборців України.

ЮРИДИЧНИЙ ВІДДІЛ.

Численним є юридичний відділ – 7 осіб, який розмістився на 6-му поверсі у кабінетах №601 і  7-му поверсі, кабінеті № 701. Головою відділу є Ірина Швець, достатньо досвідчена персона, яка у 6 скликанні була помічницею нардепа Миколи Мартиненка. У 2007 році вона разом з Оленою Ледовських, яка нині є нардепом від «Народного Фронту» створила  ГО «Кияни за реформи». До речі, вже у 2014 році ця ГО збирала кошти на Майдан, і тоді лунали звинувачення у розкраданні коштів. У 2008 році Швець балотувалась до Київради від  НУНС (36 у списку), але не успішно. Уже в 2014 році вона опинилася в УДАРі, і була членом Київської виборчої комісії від цієї політсили, а вже у 2016 році була кандидатом в члени ЦВК по квоті БПП, але потрапити в комісію їй не вдалося.

Її заступницею по роботі з виборчими комісіями стала Леся Вовк. Була пов’язана з одіозним київським політиком Валерієм Борисовим. У 2012 році була довіреною особою Борисова, який тоді балотувався в народні депутати на окрузі №213 та був керівником штабу Партії регіонів у Києві.

Юристом по роботі з виборчими комісіями є Максим Цимбалюк – помічник депутата Київради від БПП Наталії Приходько, яка у свою чергу була помічницею Столара у ВР 7 скликання, коли той був членом фракції ПР. Цікаво, що у ЗМІ сплив конфлікт між Приходько та Фіщуком: вона звинуватила голову департаменту «Благоустрою» в ігноруванні депутатів. Що ж до Цимбалюка, то У 2010 році був довіреною особою кандидата у Президенти Інни Богословської по  округу №59 на Донеччині.

Заступником голови юрвідділу по дотриманню законодавства в період виборчого процесу є Андрій Жук. Раніше був заступником  начальника юрвідділу Печерської РДА в Києві, до 2018 року був начальником відділу департаменту економіки та інвестицій КМДА. Цікаво, що в передостанній день президентства Януковича та початок трагічних подій на Майдані, 18 лютого 2014 року, Жука було зараховано до президентського  кадрового резерву. Юристом під началом Жука є Леся Кобзаренко У 2006-2007 роках була помічником нардепа ВР від СПУ Сергія Мартиненкова. До грудня 2014 року Кобзаренко була керівником юрвідділу виконавчого апарату політради Соціалістичної партії України. Потім на мерських виборах Києва у 2015 році була довіреною особою Сергія Думчева.

Заступником голови юрвідділу з претензійно-позовної роботи став Ігор Дубій. На цих президентських виборах він є довіреною особою Петра Порошенко по ТВО №217. Був помічником нардепа Євгена Рибчинського, який входив до фракції БПП, але пішов з неї у 2015р. На виборах до Київради у 2015р. Дубій був кандидатом в депутати по 70 округу від «Руху за реформи» Думчева. Окрім того він – директор та співвласник ТОВ «Юрфірма «Дубій і Северін». Також рядовим юристом у міськштабі працює Ольга Литовченко.

ФІНАНСОВА СЛУЖБА. Наступний відділ – фінансова служба і контроль за грошима. Знаходяться він на 6 поверсі у кабінеті №603. Менеджером по фінансах є Тамара Бойко, яка паралельно утримує інтернет-магазин з продажу сантехніки SunTorg. Матеріально-технічним забезпеченням займається Михайло Алексюк.

СЛУЖБА БЕЗПЕКИ.

Вдалося нам дізнатися і про те, хто займається в київському штабі Порошенка безпекою. Так, виявилося, що СБ керує Михайло Сулима, який до 2018 року працював у Службі безпеки України. Також його прізвище значиться в урядових справах – у 2016 році він був радником міністра Мінагрополітики Олексія Паленка на громадських засадах. Заступником голови служби безпеки штабу є Борис Балановський, про якого відомо те, що до грудня 2018 він працював завідувачем відділу матеріально-технічного забезпечення Інспекції з питань підготовки та дипломування моряків. Служба безпеки сидить на 7-му поверсі, в кабінеті № 704.

Групу контролю очолює Ігор Філіпов, якого приставили у штаб від Дмитра Білоцерковця. Саме у нього помічником-консультантом числиться Філіпов.

ВІДДІЛ ІДЕОЛОГІЇ ТА МЕДІЙНОГО СУПРОВОДУ.

Керує ним Сергій Влащенко, якого називають «смотрящим» за штабом від Столара. Політичний аналітик, президент ГО «Центр політичного прогнозування» – син відомої ведучої телеканалу ZIK Наталії Влащенко. Він працював у деяких штабах, також був головредом інтернет-журналу «Публічні люди», власником якого була його мати. Також у 5 скликанні ВР був помічником-консультантом Ігоря Рибакова, який на той момент був членом фракції БЮТ. Також з 2014 року фактично працює з Вадимом Столаром. Його помічником є Марина Кудирко, яка у 2006-2015 роки працювала PR-менеджером  медіа-групи «Автоцентр», а потім менеджером прес-служби ПАТ «Київенерго». Її чоловік – Андрій Кудирко – відомий спортивний журналіст, а також член Виконкому Дитячою-юнацької ліги України.

Дана команда контролює міські окружні виборчі штаби.