Поліція Київської області відкрила кримінальне провадження за фактом підкупу виборців у місті Бровари.

Як повідомляє сьогодні прес-служба поліції, інформація про можливий підкуп була виявлена напередодні у засобах масової інформації. З аналогічною заявою також звернувся керівник однієї з громадських організацій. Так, напередодні засновник організації “Стоп фальсифікації”, депутат Київської обласної ради від партії “Батьківщина” Олег Кіщук на зустрічі у Страсбурзі з депутатами Європарламенту заявив про підкуп виборців у Броварах представниками штабу Петра Порошенка.

Під час візиту Петра Порошенка в Бровари 25 лютого в рамках виборчої кампанії в наметах БПП куратори-сотники отримували гроші і роздавали їх безпосередньо учасникам мітингу, щоб ті потім проголосували за Порошенка.

“Чому так сталося? За два тижні до цього в селищі міського типу Калита Броварського району Київської області (Калитянська громада) ми за допомогою громадської організації «Традиції і порядок» і, звичайно, поліції затримали на гарячому під час роздачі цієї тисячі гривень представників БПП – представників цієї «Сітки». Вони були трохи налякані, але вирішили далі роздавати для сільської місцевості гроші саме під час візиту президента (в Бровари)», – пояснив Кіщук.

Кіщук розповів, що активісти затримали машину штабу, водій якої роздавав гроші, а жінка-агітатор відзначала отримали готівку. Викликали слідчо-оперативну групу, яка нічого не змогла зробити – працівники штабу відмовилися від обшуку (огляду) автомобіля. Без ордера на обшук це зробити не можна.

Мало того, президента в таких поїздках супроводжують співробітники СБУ, які працюють в зв’язці з «фінансовою групою» президентського виборчого штабу, яка виробляє грошовий розрахунок з агітаторами. Це робиться, щоб президентська команда не потрапила під суд.

«Коли наш агент вже в кінці отримував гроші, ці люди були присутні. Для того щоб уникнути кримінальної відповідальності, в БПП повністю розділили процес: пошуком людей займаються одні, гроші роздають інші. Хоча це практично завжди відбувається в тіньовому штабі», – роз’яснив політик, коментуючи приховану відеозйомку.

Так, агітатор, якому обіцяють 1 тис гривень, отримує адреси, де він повинен проводити агітацію, а також кількість людей, які повинні бути опитані щодо того, чи підтримають вони Петра Порошенка на виборах і чи готові вони продати свій голос (в тому числі у другому турі).

«На відеозаписі ми почуємо, як« Антон »говорить, що тільки в Броварах вже тисяча« трістадесятніков ». Уявіть собі, це 13 тисяч виборців, які вже отримали 1 тисячу гривень », – підкреслив депутат.

За словами Кіщука, поліція прийняла докази і відкрила кримінальне провадження за фактом підкупу виборців штабом БПП, а сам депутат 20 березня буде давати свідчення у справі. Однак він не сподівається ні на органи правопорядку, ні на те, що організатори злочину будуть покарані. Вони можуть запросто змінити місце розташування тіньового штабу і явки-паролі.

Кіщук повідомив, що він разом з антикорупційними активістами 12 березня був в Страсбурзі, де біля стін Європарламенту вони влаштували невеличкий флешмоб, а відео (перекладене на англійську мову) показали європейським депутатам.

Відомості внесли до ЄРДР за частиною 2 статті 160 (Підкуп виборця, учасника референдуму) Кримінального кодексу. Наразі проводяться слідчо-оперативні дії щодо встановлення винних осіб. У поліції Київщини також повідомили, що з початку передвиборчої кампанії надійшло 174 повідомлення про можливе порушення виборчого законодавства. Було складено 22 адмінпротоколи про адміністративне правопорушення, матеріали направлено до суду. Крім того, триває розслідування у трьох провадженнях, відкритих за фактом порушення виборчого права.