Львівська область у планах Банкової залишається одним із базових електоральних регіонів. З самого початку виборчої кампанії у цій області ставка була зроблена саме на адміністративний ресурс. Голова ОДА Олег Синютка регулярно агітував за Порошенка, використовуючи службове становище, а районні та міські штаби “кишать” від чиновників: котрі будь-якою ціною покликані “малювати” результат Петру Порошенку.

Повністю приховати факти залучення чиновників у виборчій кампанії обласній владі не вдалося. Однак, коментуючи звинувачення спостерігачів від ГО “Опора” про використання адміністративного тиску, Олег Синютка запевнив, що все в порядку і жоден чиновник з керівного складу “на місцях” незаконно участі в кампанії не бере. Та “Карусель – 2019” отримала беззаперечні факти того, що приховує голова ОДА – мережу адміністративного тиску, розгалужену по усьому регіону. Тут і керівний склад райдержадміністрацій, райрад, інших органів влади, державних, комунальних установ та організацій тощо.

Пропонуємо вам усю сітку Порошенка (повний склад штабів) на Львівщині. У нашому розпорядженні детальна інформація про понад 400 осіб задіяних у схемі!

Брат за брата

Почнемо з Львівського обласного штабу. Номінально, “за посадою”, його очолює сам голова ОДА Олег Синютка. Реально ж оперативним управлінцем є відомий у Львові політтехнолог, завідувач кафедри політології ЛНУ ім. Франка Анатолій Романюк. Він, іменується “першим заступником голови Облштабу” та покликаний адаптувати всеукраїнські технології до регіональних особливостей. Романюк давній товариш політтехнолога Банкової львів’янина Ігоря Гриніва, якому той сильно довіряє. Довіряє настільки, що рідний брат Ігоря Юрій працює у штабі “під Романюком”.

Водночас, Гринів-молодший, будучи керівником держпідприємства  «Львівстандартметрологія», є головним через кого йде фінансування усіх проектів штабу в області: починаючи від “псевдоволонтерів”, агітаційних груп та закінчуючи банальною скупкою. Щоправда, у штабі його посада скромно звучить так: “заступник начальника штабу по полю”.

На цьому сімейний підряд Гринівих не закінчується. Син Юрія Максим, заледве закінчивши ВУЗ, їздить по районам області та навчає роботі… “орговиків”. Помічником же самого Юрія Гриніва є Віталій Корецький. Він радник голови ОДА, також є керівником проекту “Децентралізація. Львівщина”, який, серед іншого, фінансується USAID. Навряд, американські представники будуть в захваті, дізнавшись, що за їх кошти фінансується проект, котрий “зливається” під Порошенка. 

Забезпечувати потрібні виборчі протоколи в комісіях покликаний чи не найдосвідченіший в регіоні фахівець – Ігор Сліпецький. Він з 2002р. регулярно працює в Окружних виборчих комісіях, в т.ч. на керівних посадах і знає не просто усі тонкощі роботи комісій, а й поіменно тих, хто здатен давати результат, а хто діятиме лише по закону. Що цікаво сам Сліпецький зараз є діючим головою Львівської МВК і паралельно трудиться у штабі влади!

Головним адвокатом штабу є Орест Злобін. Від початку існування БПП він входить в керівні органи партії в області. Зараз веде приватну адвокатську практику, а раніше працював заступником гендиректора Обласної держтелерадіокомпанії та в структурах ОДА. Працює адвокатом в штабі також довірена особа Порошенка по ОВО№117 Володимир Гурський.  Зазначимо, що посади по штатному розпису звучать саме “адвокат”, а не юрист. Що свідчить про підготовку серйозної роботи штабу Порошенка в судах щодо встановлення потрібних результатів. 

Старшим спеціалістом по базі даних (БД) виборців, котрі залучаються до проектів штабу, у т.ч. скупки, є 25-літня Анастасія Окряк. За “обдзовін” мережі (організацію роботи кол-центрів) відповідальним призначено Петра-Василя Музику. Незважаючи на те, що він досі залишається керівником Львівської міської парторганізації Соціалістичної партії України.

Менеджером в області Всеукраїнського проекту штабу Порошенка МАГ (малі агітаційні групи) є партієць Степан Панюца, котрий до 2017р. був начальником організаційного відділу ОДА. Контролером “волонтерів” по ТА (точкам агітації) є 58-літній Ігор Гогоша, помічник нардепа А. Антонищака та кандидат від Радикальної партії Ляшка на останніх виборах до міськради.

Секретарем по “оргу” в ЛОШ (Львівський обласний штаб) працює Віктор Зінчук, кан. політ. наук., доцент, старший викладач Кафедри соціології ІГСН НУ “Львівська політехніка”.

Прес-секретарем ЛОШу призначено головреда регіональної дирекції ПАТ “НТСУ” (“Суспільне телебачення”), котре “кічиться” своєю рівновіддаленістю від кандидатів, Оксану Клим. У 2015р. вона була кандидатом до міськради від НРУ.

Загалом Центральний обласний штаб налічує 45 осіб. Він покликаний координувати роботу 31 міського та районного штабів. Також у самому Львові створено 6 районних штабів, котрі підпорядковують міському штабу.

Усього нами отримано дані про понад 400 осіб – ціла адміністративна машина порятунку крісла Порошенка.

Далі буде…

У цій частині ми зупинилися на детальному описі обласного штабу. А також надаємо дані по усім працівникам штабів нижчих ланок, де в інфографіці стисло описали їх керівний склад. Зверніть увагу на засилля в районах та містах чиновників та менеджерів державних і комунальних установ. Тільки одиниці з них, за нашими даними, пішли у відпустку. Усі інші суміщають адміністративну роботу з виборчими завданнями від яких на пряму залежить їх подальша кар’єра в органах держвлади. Ці кадри давлять на підлеглих, незаконно агітують, використовують держбюджет для видачі грошей виборцям, організовують та реалізовують фальсифікації.

В наступних публікаціях ми детальніше пройдемося по “районникам” штабу Порошенку. Та найголовніше про те, як вся команда Гаранта на Львівщині 31 березня малювала йому результат.

Нагадуємо, що детальніше проте, як працює Схема скупки Порошенка можна ознайомитися у наших попередніх матеріалах: