Представники Громадянської мережі ОПОРА виявили зовнішню рекламу на користь кандидата у Президенти Петра Порошенка з ймовірним порушенням виборчого законодавства у Київській області.

Про це повідомляють в організації.

Зокрема, 13 лютого на кільцевій дорозі Фастова (ВО 91) представники ОПОРИ виявили білборд  на користь кандидата на пост Президента України – Петра Порошенка. На білбордах йдеться – «Ми – Україна. Помісна церква – запорука незалежності. Петро Порошенко».

Зовнішня реклама розміщена  без вихідних даних, передбачених ч. 3 ст. 59  ЗУ «Про вибори Президента України»: нема інформації про тираж, замовника або установу, яка його надрукувала.

В зв’язку з цим, представники Громадянської мережі ОПОРА викликали поліцію на місце розташування агітаційної продукції  та написали заяву до правоохоронних органів про ймовірне адміністративне правопорушення за ст. 212-13 КУпАП –виготовлення або розповсюдження друкованих матеріалів передвиборної агітації, які не містять відомостей про установу, що здійснила друк, їх тираж, інформацію про осіб, відповідальних за випуск.

Координатор спостереження Громадянської мережі ОПОРА за виборами у Київській  області Олексій Рєпік  наголошує: «Порушення ведення агітації, зокрема зовнішня реклама на користь кандидатів на пост Президента без необхідних вихідних даних, лишається типовим порушенням виборчого законодавства на Київщині. У кожному випадку зафіксованої агітаційної  продукції без вихідних даних представники Громадянської мережі ОПОРА у Київській області звертаються у поліцію із заявами про ймовірні адміністративні правопорушення». Нагадаємо, згідно з ч. 16 ст. 64 ЗУ «Про вибори Президента України», виготовлення та розповсюдження друкованих передвиборних агітаційних матеріалів, що не містять відомостей про установу, яка здійснила друк, їх тираж, інформацію про осіб, відповідальних за випуск, та замовника відповідних матеріалів забороняється.