Громадському проекту «Карусель-2019» вдалося дізнатися про роботу окружного виборчого штабу №216 (Дніпровський і Деснянський райони) Петра Порошенка, який займається агітацією та підготовкою до скупки голосів виборців на користь чинного президента

Про це йдеться в статті «ЕКСКЛЮЗИВ: ВИКРИТО УСЮ КИЇВСЬКУ МЕРЕЖУ ПОРОШЕНКА Структура, штатний розпис, адреси штабів, імена та деталі про тих, хто купує виборців у столиці», в якій показана структура центрального міського штабу Порошенка та окружних штабів.

Адреси базування: вул. Алматинська 103/1, вул. Алматинська 105/2, вул. Ревуцького 13Б, вул. Алматинська 107/2 (в останньому випадку – це складське приміщення).

Цей округ – той нечастий випадок, коли агітаційно-скупочний штаб Порошенка курує чинний нардеп-мажоритарник. Йдеться про Олександра Супруненка – скандального представника «молодої команди» Леоніда Черновецького, колишнього представника Партії регіонів. Його молодший брат – В’ячеслав – був чоловіком доньки Черновецького Христини. Саме Супруненків називають одними з головних компаньйонів тодішнього мера Києва по дерибану столиці, а також одними з організаторів схеми з підкупу так званих «бабусь Черновецького».

Головою штабу є один з найближчих соратників Супруненка депутат Київради від «Єдності» Павло Тесленко, який відомий своїми перебіжками по партіях. У 2008 році став депутатом Київради від Блоку Катеринчука, але всупереч позиції партії проголосував за обрання Олеся Довгого секретарем Київради. Після цього Тесленко опинився у Блоці Леоніда Черновецького. Як тільки він розвалився, Павло Тесленко, змінивши кілька фракцій, виявився в рядах «Партії регіонів». Має спільні бізнес-інтереси не лише з Супруненком. За даними порталу «Нашi гроші», партнерів Тесленка, зокрема, по ТОВ «Червоний мак», де директором є депутат, Олексія Луганова і Анатолія Цьомик відносять до людей з орбіти інтересів екс-прем’єр-міністра Миколи Азарова і його сина Олексія. 

При цьому, був помічником нардепів Станіслава Довгого (батька Олеся), екс-голови ВР за часів Януковича Володимира Рибака та згаданого вище Олександра Супруненка.

Керівником польової структури є Ярослав Федорук, перший заступник директора КП «Інженерний центр», а також – близький соратник Андрєєва. Більше того – він його подільник. У 2012 році проти Андрєєва було відкрито кримінальну справу, за те, що нинішній голова штабу Порошенка з товаришами намагався “віджати” у підлітка планшет вартістю 4 133 грн, щоб знищити відео-свідоцтва підкупу виборців нинішнім депутатом Київради від фракції «УДАР – Солідарність» Аллою Шлапак. За даними МВС, фігурантами спроби віджиму гаджета у підлітка разом з Андрєєвим був саме Ярослав Федорук і чинний депутат Київради Михайло Терентьєв.

Заступником голови штабу з юридичного напрямку є Неля Онищенко. Вона, щоправда, числиться засновницею 7 та керівником 6 фірм. На місцевих виборах 2015 року балотувалася до Гніденської сільради, а її брат Богдан – на голову сільради, але безуспішно.

А от за мережу агітаторів на окрузі відповідає Сергій ХлоповЗгідно з даними Work.UA, ще в грудні 2018 року він, напрацювавшись на багатьох роботах по кілька місяців (навіть на телеканалі СТБ), запропонував свої послуги за 15 тисяч гривень на місяць у якості керівника відділу продажів. Але почалася кампанія і Хлопов пішов до Порошенка. Тим паче, що досвід виборів у нього є. У 2015 році він балотувався до Київради від партії «Соціалісти» по 54 округу. Працюючи на Порошенка він зараз встиг побувати членом комісії ТВО№214 від Андрія Садового допоки той не знявся з виборів. Очевидно, можна говорити про небезкорисливе використання штабом Порошенка квоти Садового у ОВК, як це має місце з іншими кандидатами. Скільки отримує Хлопов в штабі Порошенка – достеменно невідомо, але за словами джерел в одному зі столичних штабів, суми гуляють там значно більші, аніж 15 тисяч гривень на місяць, які хотів отримати Хлопов на звичайній роботі.