Неприхована агітація під приводом офіційних виступів Президента, систематична практика залучення до кампанії держслужбовців та участь в агітації Генерального прокурора – такими є зауваження спільної місії спостерігачів Бюро демократичних інститутів і прав людини ОБСЄ, Парламентської асамблеї ОБСЄ, ПАРЄ, Парламентської асамблеї НАТО та Європарламенту. Все це викладено в попередніх висновках місії.

«Публічні виступи чинного Президента стирали грань між його офіційною позицією і позицією в якості кандидата, що порушує пункт 5.4. Копенгагенського документу ОБСЄ 1990 року», – зауважують члени міжнародної місії.

Окремо вони відзначили, що Ради регіонального розвитку стали агітаційним інструментом в руках Порошенка.

«Засідання Ради регіонального розвитку, консультативного агентства, створеного Президентом Порошенком в 2015 році, який включає в себе ключових державних чиновників, губернаторів регіонів і мерів міст,… були використані в якості платформи кампанії для діючого президента…», – йдеться у звіті.

Також члени місії невдоволені тим, що мала місце «систематична практика втягнення в кампанію державних установ та державних службовців».

Місія вказує на факти, коли телеканали висвітлювали діяльність Порошенка без чіткого розмежування його інституційної діяльності та політичної агітації.

Окремо представники ОБСЄ, ПАРЄ, НАТО і Європарламнету висувають претензії до Генерального прокурора Юрія Луценка.

«Пряма участь Генерального прокурора в підтримці діючого Президента, всупереч закону, стало проблемою. За словами співрозмовників БДІПЛ ОБСЕ та повідомленням ЗМІ, він (Луценко) з’явився на форумі з висунення нинішнього президента і зробив низку заяв, зокрема на своїй особистій сторінці у Facebook, які поставили під сумнів незалежність його відомства», – наголошують в спільній місії європейських спостерігачів.