У Луцьку члени виборчої дільниці № 071058, що на вулиці Дубнівській, 30 затримали одного із виборців у кабінці для голосування із планшетом, на якому були збережені фото бюлетеня із позначкою навпроти одного із кандидатів на пост президента України – Петра Порошенка.

Про це повідомили «Волинські новини».

Інцидент трапився близько 18:00. Про це Інформаційному агентству Волинські Новини повідомив один із членів ДВК Олександр.

«Помітив, що один із виборців занадто довго перебуває у кабінці для голосування. Спочатку не надав цьому значення, може вагається чоловік, чи визначається. Та коли почув звуки, характерні при фотографуванні на смартфон чи планшет, одразу все зрозумів і пішов до кабінки», – розповідає чоловік.

Справді, виявилось, що у кабінці для голосування лучанин перебуває із планшетом.

Працівники ДВК викликали поліцію. При огляді гаджету виявилось, що чоловік фотографував на нього свій бюлетень із позначкою навпроти кандидата на пост президента Петра Порошенка.

Речниця патрульної поліції Ольга Бузулук в коментарі ІА Волинські Новини повідомила, що о 17:40 патрульні прибули на виклик щодо порушення законодавства на дільницю, що на вулиці Дубнівській.

«На думку члена ДВК, громадянин сфотографував бюлетень зі своїм вибором кандидата. Після прибуття слідчо-оперативної групи на планшеті виявили зображення. Далі працює слідчо-оперативна група», – зазначила Ольга Бузулук.

Зауважимо, частина 1 статті 7 Закону «Про вибори Президента України» забороняє фотографування і відеофіксацію в будь-який спосіб результатів волевиявлення виборців у кабіні для таємного голосування. Закон також забороняє демонстрацію виборцем результатів волевиявлення у приміщенні для голосування, оскільки це є порушенням таємниці голосування.