У Луцьку голови ОСББ, використовуючи базу Ощадбанку, дзвонять до мешканців свого будинку, пропонуючи провести соцопитування від Блоку Петра Порошенка «Солідарність»

Про це повідомляє сайт «Волинські новини».

За успішне виконання декількох завдань агітаторам обіцяють близько 3 тисяч гривень, а підписати на таку схему пропонують чи не всю сім’ю. Саме ж опитування є абсурдним, адже проводити його можуть, наприклад, усі мешканці під’їзду.

Журналіст Олександр Дубінський опублікував агітаційні матеріали, які українців просять заповнити за 1000 гривень в інтересах Порошенка. Однак з 10 000 гривень, які виділяє на підкуп сам Порошенко, до людей доходить всього лише 1 000. Решту крадуть люди президента.

Інформаційне агентство Волинські Новини спробувало розібратися у цій ситуації. Як виявилось, здебільшого, голови ОСББ, використовуючи базу Ощадбанку, дзвонять до мешканців свого будинку, пропонуючи провести соцопитування від Блоку Петра Порошенка «Солідарність». Телефонує голова ОСББ та пропонує анкетувати людей від імені БПП.

В анкетах потрібно заповнити паспортні дані, хоча відповідно до законодавства, збір персональних даних в такому форматі – заборонений. Після цього анкети потрібно здати в офіс БПП, де їх перевіряє їхня служба безпеки: якщо вони справжні, то агітатору дають ще 500 гривень.

У телефонній розмові, яка потрапила до Інформаційного агентства «Волинські Новини,» чути як чоловіку пропонують попрацювати у передвиборчій кампанії на Порошенка протягом трьох місяців. Зокрема, у січні потрібно зробити соцопитування, здати анкети і отримати гроші.

Далі потрібно рознести запрошення на вибори. Але не офіційні від дільниці, а безпосередньо від партії, після чого агітатор отримає ще 500 гривень. Після закінчення виборів у штабі обіцяють порахувати, яка явка була з будинку, і агітатор зможе ще отримати до півтори тисячі гривень премії.

В підсумку за три місяці можна отримати три тисячі гривень фактично за те, що ти нічого не робиш, але задача полягає в тому, щоб самому прийти на вибори і проголосувати за Петра Порошенка.

«А чи не найголовнішим фактором є те, що премію можна отримати, якщо будинок «правильно проголосує», тобто підсвідомо ти розумієш, що тобі самому треба проголосувати і повести на вибори усю сім’ю», – пояснює чоловік.

Кандидат соціологічних наук, доцент СНУ Світлана Сальнікова для Інформаційного агентства «Волинські Новини» проаналізувала анкету та інструкцію, з якими ходять так звані анкетувальники.

З її слів, в анкеті має бути обов’язково вказуватися організація, яка проводить дослідження, та прописана мета. Інколи навіть вказують контакти виконавця, аби кожен, хто надає інформацію, зміг за потреби перевірити реальність дослідження.

«У цій анкеті жодних даних про того, хто збирає інформацію, немає. Дослідник виступає інкогніто. Ми нічого не знаємо про виконавця, тому можна стверджувати, що він принаймні непрофесійний і некомпетентний», – зазначає Світлана Сальнікова. Та додає, що зміст документів наштовхує і на інший висновок – насправді таким чином збирається інформація, а процес замаскований під соціологічне опитування.

«Опитування завжди анонімні. В анкеті ніколи не прописуються приватні дані – прізвище, ім’я, по-батькові, контакти. Бланк анкети не можна ідентифікувати з конкретною особою. У цьому випадку – усе навпаки», – каже науковець.

Насамкінець вона наголосила, що в інструкції вказана реальна мета цього фіктивного опитування: знати адресу, куди можна передавати інформацію або запрошення на зустріч.