Регіональними осередками політичної партії «Блок Петра Порошенка «Солідарність» за місцем проживання виборців проводиться опитування спеціально підготовленими агітаторами. Мета опитування – виявити прихильників діючого Президента та вивчити ставлення виборців до цього кандидата.

Про це повідомляє ОПОРА.

Стало відомо про проведення у всіх регіонах опитування виборців за ініціативами громадської організації “Інститут розвитку і сприяння демократії”. Як встановлено спостерігачами, в організації опитування беруть участь місцеві осередки політичної партії “Блок Петра Порошенка “Солідарність”.

Опитування не містить вибірки дослідження, а діяльність інтерв’юерів прив’язана до постійних виборчих дільниць і проводиться за місцем проживання виборців. Під час опитування організатори планують вивчити ставлення виборців до політики та програмних засад чинного Президента України, а також виявити прихильників цього потенційного кандидата. Робота із виборцями передбачає збір широкого переліку їхніх персональних даних, включаючи прізвище, ім’я, по батькові, адресу проживання і телефон.

Для проведення опитування залучаються громадяни, які проходять спеціальне навчання і підписують особисте зобов’язання. Положення особистого зобов’язання передбачають обов’язок уникати дій із дискредитації Петра Порошенка, не займатися підкупом виборців і не працювати членами виборчих комісій. 

Як засвідчують результати безпосереднього спостереження за навчанням агітаторів, організатори планують провести чотири хвилі анкетування виборців у період з 21 січня до 28 березня. Спостерігачі ОПОРИ встановили, що робота навчених агітаторів буде оплачуватися з боку організаторів опитування.  Інформація щодо запланованих виплат агітаторам зафіксована у Хмельницькій, Тернопільський, Дніпропетровській, Луганській, Миколаївській, Івано-Франківській та інших областях. Розмір і критерії виплати грошової суми у Новопсковський район Луганської області – 500 грн/50 анкет).

Чинна редакція Закону України “Про вибори Президента України” прямо забороняє укладення з виборцями за рахунок коштів виборчого фонду оплатних договорів на проведення передвиборної агітації (частина шоста статті 64 Закону). При цьому законодавство не дозволяє фінансування витрат на проведення передвиборної агітації не з виборчого фонду. Здійснення матеріальних виплат виборцям за проведення передвиборної агітації суперечить принципу рівності умов та можливостей для зареєстрованих та потенційних кандидатів на пост Президента України.