У Новогродівці на Донеччині в приміщенні територіального центру соціального обслуговування роздавали гроші за підтримку кандидата в Президенти, учасники роздачі напали на активіста, який намагався зняти те, що відбувається на телефон.

Роздача грошей проходила в будівлі територіального центру в неробочий час, після 6 години вечора, повідомив ІА «Вчасно» активіст Дмитро Гавілей.

За словами Дмитра Гавілея, він проходив повз терцентру і звернув увагу на те, що біля будівлі знаходиться багато людей, при цьому, не дивлячись на пізній час, двері будівлі не закриті.

«Я зайшов всередину і побачив в коридорі велику чергу, при цьому люди в черзі тримали в руках якісь конверти, на яких були віддруковані імена і адреси, а також папірці зі штрих-кодами, – розповів активіст. – Я запитав, що тут відбувається, і люди з черги сказали, що їм дають по 500 гривень від партії «Солідарність», щоб вони голосували за певного кандидата».

Дмитро Гавілей розповів, що він спробував зняти те, що відбувається на відео, але на нього раптово накинулася одна з жінок і вихопила телефон.

«До неї приєднався чоловік з бородою років 30, вони вимагали, щоб я пішов і виштовхали мене з терцентру, – каже активіст. – Чоловік заявив, що якщо я не піду, то він мене розстріляє. Вигнавши на вулицю, вони повернули мені телефон і замкнули двері територіального центру зсередини».

Дмитро Гавілей викликав поліцію і написав заяву за фактом нападу на нього.

«Працівники терцентру не відчиняли двері навіть поліції, поліцейські світили ліхтариком в вікна і стукали, – каже активіст. – Вони відкрили двері, коли їм вже потрібно було випустити людей, які отримували гроші. Як тільки ті побачили правоохоронців, вони відразу розбіглися. Я дав свідчення за фактом нападу на мене і вказав, що в будівлі терцентру проводилося якесь політичне зібрання. Напала на мене жінка виявилася працівником школи. Ось такі у нас працівники шкіл – у вільний час вони нападають на активістів».

Дмитро Гавілей зазначив, що те, що відбувається курирували двоє чоловіків, ймовірно, не місцевих. Саме один з них напав на активіста. Пізніше вони лаялися з поліцією, доводячи свою правоту, і залишилися на ніч у приміщенні територіального центру – йдучи, працівники не стали включати сигналізацію.

Депутат новогродоского міськради Наталія Панькова розповіла, що гроші від імені політичної партії роздавала директор територіального центру Ірина Шуруева.

«Людей на цій роздачі грошей було дуже багато, тільки всередині знаходилися чоловік 50, ще багато хто чекав своєї черги на вулиці, – каже Наталя Панькова. – Навіть після того, як їм працівники терцентру сказали, що роздача припинена, і сьогодні їм більше нічого не дадуть, якісь групки людей ще чекали осторонь, мабуть, на щось сподівалися. А працівники терцентру вели себе агресивно, одна з них кидалася навіть на мене, хоча я депутат міськради».

За словами Наталії Панькова, приміщення терцентри використовували для потреб політичної партії, що заборонено законом.

«Вони використовували службові приміщення для потреб політичної партії, а це категоричний заборонено, тому що терцентр це комунальна власність, – говорить депутат. – Фактично тут нелегально розташувався штаб партії “Солідарність”. Але будівля терцентру знаходиться в комунальній власності, і закон забороняє використовувати його для виборчих кампаній». Наталя Панькова заявила, що має намір подати в поліцію заяву про використання комунальної власності для потреб політичної партії і виборчої кампанії одного з кандидатів.