Громадська ініціатива протидії фальсифікації виборів «Карусель 2019» закриває проект присвячений президентським виборам у зв’язку із завершенням виборчого процесу. Тепер ми готуємося до парламентських виборів, де також будемо протидіяти спробам спотворити волевиявлення громадян України.

Ми вели власний моніторинг порушень під час передвиборчої кампанії та в дні голосування з нанесенням їх на інтерактивну карту. За цей час нами зафіксовано:

  • 126 фактів підкупу виборців;
  • 81 факт адміністративного тиску на виборців;
  • 112 фактів порушень виборчого законодавства під час агітації;
  • 15 фактів прямої фальсифікації в день голосування та під час підрахунку голосів.

Ми надзвичайно вдячні усім небайдужим українцям, в тому числі представникам поки що діючої влади, які інформували нас про порушення та протиправні дії окремих посадовців. Велика подяка громадському сектору, який зробив усе від себе залежне, щоб ці вибори відбулися.

Попри намагання команди Петра Порошенка показати, що вибори були мало не ідеальними, це зовсім не так. Вал порушень став помітним вже під час передвиборчої кампанії до першого туру. Підкуп виборців, чорний піар, тиск силових структур на кандидатів відбувався повсюдно. Під час голосування в першому турі Україна побачила низку фальсифікацій та маніпуляцій – від старих методів «каруселей» та вкидів бюлетенів до зарахування результатів одного кандидата на користь іншого. І майже у всіх цих випадках вигодоотримувачем від цих оборудок був владний кандидат Петро Порошенко.

Лише завдяки пильному контролю з боку громадського сектору та окремих громадян вдалося уникнути крайнощів виборчих фальсифікацій. А під час голосування у другому турі розрив між Володимиром Зеленським та Петром Порошенком був настільки значним, що будь-які маніпуляції з боку влади втрачали всякий сенс.