Після виходу нашого матеріалу про створення масштабної схеми зі скупки голосів у Києві, «постраждалі» схемщики з команди Петра Порошенка вирішили захищатися. Але не фактами, а проплаченими матеріалами у ЗМІ. Голова Київського міського виборчого штабу діючого президента Андрій Андрєєв, який очолює схему зі скупки голосів у столиці, написав заяву у Facebook, назвавши «терором» той факт, що його з усією мережею скупки вивели на чисту воду. Після чого одразу кілька жодного разу не продажних ЗМІ синхронно прийнялися публікувати слова цього не надто публічного персонажа у себе з майже аналогічними заголовками.

«Карусель-2019» нарахувала у мережі Інтернет щонайменше 8 однотипних публікацій з заявою Андрєєва. Причому, що цікаво, ЗМІ, які розмістили «джинсу», у заголовках здебільшого називають Андрєєва не головою штабу Порошенка у Києві (яким він є), або бодай депутатом Київради від БПП (яким він також є), а таким собі чистим і білим «активістом», або – в кращому випадку – просто Андрєєвим.

Розганяли по ЗМІ це «спростування» від главштабу Порошенка поспіхом. В результаті дану новину опублікували зовсім «ліві» сайти. Наприклад, яке відношення до Києва має суто регіональний портал «Сайт города Луганска», або «Новини Миколаєва»? Нижче ви зможете упевнитися, що ми маємо справу зі звичайною «джинсою» від скупщиків голосів киян.

Чи можна називати Андрєєва активістом? Ми вирішили трохи розповісти про те, хто ж такий є наразі голова штабу Порошенка у Києві. Андрєєв почав свій «активістський» шлях з студентського профкому і студради у Національному педагогічному університеті, одночасно очолюючи і той, і інший орган студентського самоврядування. Завдячувати своєму просуванню нинішній депутат Київради від БПП має колишньому замдекану істфаку, а нині проректору усього університету Ігорю Георгійовичу Вєтрову. Саме Вєтров був ініціатором висунення Андрєєва на посаду голови профкому. Як розповідають інформовані люди, Андрєєв був потрібен  досвідченому працівнику університету для того, аби «доїти» профком.

«Схема виглядала наступним чином: студентів просять написати заяву на матеріальну допомогу. Іноді навіть, просто поставити підпис під готовою заявою. Матеріальна допомога виплачувалася в розмірі 500 гривень. З них, 50 давали студенту, який писав заяву, решту дерибанили між собою у профкомі, а і частину заносили Вєтрову, щоб схема працювала і ніхто нічого не казав. В місяць таких заяв могло бути кілька сотень. Був у цій темі і Микола Давидюк (відомий політичний експерт), який разом з Андрєвим і іншими головами профкомів інститутів «пиляв» бабки. Давидюк фактично давав добро на виплати. Зараз Давидюк часто консультує Андрєєва, як йому себе вести в тому чи іншому випадку, позиціонуючи себе професійним політтехнологом», – розповіли нашому проекту в «Карусель-2019». 

Також Андрєєв займався питанням гуртожитків. «Було дві схеми на зароблянні грошей при поселенні в гуртожиток. Перша: з першокурсників, які тільки що поступили при поселенні змушували платити «благодійний внесок». Куди йшов цей «внесок», можна лише здогадуватися, хоча формально він мав йти на ремонт гуртожитку. Друга: студентів перепоселяли в гуртожиток кожен рік. Для цього студрада гуртожитку робила своєрідні «списки поселення». Хто в них не потрапляв – в гуртожиток не міг поселитися. Але можна було домовитися», – розповідає джерело.

Причому домовитися можна було з ще одним фігурантом нашого розслідування – давнім товаришем Андрєєва Олександром Григор’євим, який є головою польової структури столичного штабу Петра Порошенка.

Варто зазначити, що за інформацією «Карусель-2019» після скандалу з розкриттям столичної сітки Порошенка Андрєєв перебуває в стані депресії і навіть на деякий час взяв відпустку.