14 січня у Рубіжному зафіксовано розповсюдження агітаційних матеріалів на користь чинного президента України Петра Порошенка.

Про це повідомляє ОПОРА.

Серед матеріалів виявлено друковане видання «Чому я за Петра Порошенка» під брендом «команда Порошенка», яке складається з чотирьох сторінок та не містить жодних вихідних даних. 4-х полосне кольорове видання містить матеріали з ознаками політичної реклами під заголовками «Чому я за Петра Порошенка?», «Що думають люди про Петра Порошенка», «Майбутнє України залежить від нас».

У статті 32 Закону України «Про друковані засоби масової інформації (пресу)» йдеться: «У кожному випуску друкованого засобу масової інформації повинні міститися… назва видання; засновник (співзасновник); прізвище та ініціали редактора (головного редактора); порядковий номер випуску і дата його виходу в світ; прізвище та ініціали  особи, відповідальної за випуск відповідного номера видання; індекс видання, розповсюджуваного за передплатою; тираж; ціна або помітка «безкоштовно»; адреси редакції, видавця, друкарні; серія, номер і дата видачі свідоцтва про  реєстрацію; видавець (співвидавці)».

Крім того, розповсюджувачем видання пропонувалося надати свої анкетні та контактні дані, заповнивши їх у так звану «Анкету однодумця».

Водночас, під час роздачі агітпродукції розповсюджувач також озвучував пропозиції щодо роботи агітатором у «команді Порошенка» після підписання так званого «особистого зобов’язання». Останнє, крім загальних питань щодо відмови від порушень чинного виборчого законодавства, містить такі положення, як: «не чинити дій, які дискредитують Президента України Петра Порошенка та Партію «Блок Петра Порошенка «Солідарність», «не працювати на користь інших політичних сил та/або кандидатів» та «не розголошувати інформацію, отриману під час своєї діяльності». Практика дочасної агітації незареєстрованими кандидатами або іншими особами на їх користь суперечить основоположним засадам та стандартам у сфері виборів, зокрема порушує принцип рівного виборчого права, тобто створює завідомо нерівні умови для тих кандидатів, які не використовують такі методи.